Widok do druku

Forum dysusyjne

Gdzie przetłumaczyć ciekawą publikację o sztuce fotografii?

Dyskusje dotyczące różnych technik wykonywania zdjęć, porady użytkowników.

Gdzie przetłumaczyć ciekawą publikację o sztuce fotografii?

Nowy postJowitaVip88 | pon 01.06.2015, 12:56

Witajcie! Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzi, gdzie mogłabym przetłumaczyć ciekawą publikację o sztuce fotografii? Publikacja ukazał się w angielskim miesięczniku o fotografii i jest bardzo chwalona przez wiele osób, dlatego też chciałabym z tej publikacji skorzystać i przetłumaczyć jej tekst.. Może wiecie, gdzie mogłabym zrobić takie tłumaczenia pisemne? Najlepiej za jakąś niewielką kwotę? Zależy mi, by było to w miarę rozsądne cenowo i przystępne:) Może coś przez internet polecicie? Bo nie ma w pobliżu mnie nic ciekawego;/
JowitaVip88

Na forum od: 13.07.2014
Ostatnio na forum: 04.10.2016

Re: Gdzie przetłumaczyć ciekawą publikację o sztuce fotografii?

Nowy postmrgrace77 | wto 02.06.2015, 15:24

Skoro to takie tłumaczenie nieoficjalne, tylko dla Ciebie, to może poszukaj ogłoszeń w internecie, często studenci sobie dorabiają właśnie w taki sposób, że oferują tłumaczenia róznych tekstów. Tak by było z pewnością najtaniej, nie to co oddawanie tego do profesjonalnego tłumacza.
mrgrace77

Na forum od: 14.07.2014
Ostatnio na forum: 26.06.2015

Nowy postFlorindaABC2758 | śro 03.06.2015, 16:36

Może faktycznie lepiej ci będzie poszukać jakiegoś studenta na dorobku który ci to przetłumaczy jak zaprzątać sobie głowę biurem tłumaczeń chyba że bardzo zależy ci na profesjonalnym tłumaczeniu to polecam ci
www.centrumtlumaczen.pl tam może coś znajdziesz dla siebie mają darmową wycenę tłumaczenia.
FlorindaABC2758

Na forum od: 20.07.2014
Ostatnio na forum: 03.06.2015

Nowy postJowitaVip88 | pon 08.06.2015, 14:39

FlorindaABC2758 napisał(a):Może faktycznie lepiej ci będzie poszukać jakiegoś studenta na dorobku który ci to przetłumaczy jak zaprzątać sobie głowę biurem tłumaczeń chyba że bardzo zależy ci na profesjonalnym tłumaczeniu to polecam ci
http://www.centrumtlumaczen.pl tam może coś znajdziesz dla siebie mają darmową wycenę tłumaczenia.

Nie nie zależy mi na niczym profesjonalnym, zależy mi raczej na tym, by tłumaczenia zostały zrobione w miarę sensownie i przystępnie cenowo:) Ważne jest tu słownictwo fotograficzne, bo jakaś pierwsza lepsza osoba nie poradzi sobie z takim tłumaczeniem;/ Tak mi się przynajmniej wydaje;/ Może wiecie ile może kosztować jedna strona takiego tłumaczenia? Tłumacze liczą sobie od liczby słów czy raczej od strony?
JowitaVip88

Na forum od: 13.07.2014
Ostatnio na forum: 04.10.2016

Nowy postMikres | wto 18.08.2015, 14:01

Sa biura które tłumacza różne teksty przekładają to na wiele języków możesz zawsze skorzystać z takiej opcji
Mikres

Na forum od: 18.08.2015
Ostatnio na forum: 18.08.2015

Nowy postIntro40 | czw 20.08.2015, 12:39

mrgrace77 napisał(a):Skoro to takie tłumaczenie nieoficjalne, tylko dla Ciebie, to może poszukaj ogłoszeń w internecie, często studenci sobie dorabiają właśnie w taki sposób, że oferują tłumaczenia róznych tekstów. Tak by było z pewnością najtaniej, nie to co oddawanie tego do profesjonalnego tłumacza.

Podpisuje się pod tym rękoma i nogami. To jeden ze sposobów zarobków młodych ludzi.
Awatar użytkownika
Intro40

Na forum od: 18.08.2015
Ostatnio na forum: 24.08.2015
Kto obawia się odpowiedzialności i woli pewny kąt i pewne wynagrodzenie, zawsze zostanie mniej lub więcej maszyną, wydaną na łup innych.

Nowy postBudzislawa | śro 16.09.2015, 18:43

Może najlepiej byłoby najpierw sprawdzić, czy taka publikacja była tłumaczona, czy nie. Czasem jakieś niszowe rzeczy są wydawane przez małe wydawnictwa, warto poszperać. Sama już miałam zlecać tłumaczenie niektórych artykułów, kiedy pisałam mój dyplom a potem okazało się, że jednak one funkcjonują na rynku z przekładem. Niejeden student starszych lat z przyjemnością cokolwiek dorobi a Ty na tym skorzystasz.
Awatar użytkownika
Budzislawa

Na forum od: 14.09.2015
Ostatnio na forum: 22.09.2015

Nowy postmonikawic | nie 20.09.2015, 0:54

Również uważam, że powinnaś wpierw poszukać, czy wybrana publikacja już przypadkiem nie została wcześniej przetłumaczona, i po prostu o tym nie wiesz. W tym celu zresztą najlepiej będzie jak skontaktujesz się z pierwotnym wydawcą, który wypuścił to na rynek. Wtedy będziesz mieć stu procentową pewność, czy istnieje takowy przekład, lub ewentualnie może już trwają nad nim prace. Podejrzewam, że jeżeli będziesz mieć szczęście, czego życzę, to w sumie wyjdzie to najtaniej, bez konieczności szukania tłumacza prywatnie.
Awatar użytkownika
monikawic

Na forum od: 17.09.2015
Ostatnio na forum: 04.10.2015

Nowy postfridar | pon 21.09.2015, 11:31

A w jakim języku masz tą publikację? Biuro tłumaczeń trochę z ciebie za to zedrze.
fridar

Na forum od: 21.09.2015
Ostatnio na forum: 21.09.2015

Nowy postgg83 | czw 29.06.2017, 22:14

Na pewno to http://tlumaczenia.lodz.pl/oferta/ łódzkie biuro tłumaczy pomoże ci zapoznać się z tą publikacją. Zajmują się bowiem tłumaczeniem wielu różnych dokumentów. Są tam profesjonaliści z doświadczeniem, więc z pewnością nie sprawi im to problemu.
gg83

Na forum od: 15.03.2016
Ostatnio na forum: 09.12.2017

Kto jest na forum

Na Forum jest 2 użytkowników: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (556) było obecnych: wto 23.08.2016, 13:49

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

TWOJE UPRAWNIENIA