[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 1423: Undefined index: icq_status_img
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 1423: Undefined index: icq_status_img
forum.fotografuj.pl | Zobacz temat - Porada w sprawie kupna

Widok do druku

Forum dysusyjne

Porada w sprawie kupna

Dyskusje dotyczące lustrzanek cyfrowych firmy Nikon.

Re: Porada w sprawie kupna

Nowy postIndian | wto 30.11.2010, 12:09

JJ, obydwa szkiełka, które mi wskazałeś są dla profesjonalistów; wynika to nie tylko z opisu ale wskazują na to także ceny. Ty pewnie do nich należysz ale chyba nie od początku używałeś TAKICH :shock: obiektywów.
Skoro korpus to rzecz prawie bez znaczenia, podpowiedz, od jakiego obiektywu należy zacząć aby nie było obciachu, i aby można się czegoś nauczyć.
Jak się domyślam, wskazanie szkiełka będzie pośrednio także wskazaniem na body /a przynajmniej, firmę/ :D .
Indian

Na forum od: 22.11.2010
Ostatnio na forum: 07.01.2011

Nowy postJJ79 | wto 30.11.2010, 19:29

Indian ja koło profesjonalisty tylko stałem ;) Zgadzam się z Tobą, gdyż zdjęcie zależne jest tylko od tego, kto je pstryka :) Pamiętaj, że apetyt rośnie w piarę jedzenia :) Ja posiadam w tej chwili Canona eos 450D plus szkiełka : kitowe EF-S 18-55 IS f3,5-5,6 (kitowe - także dosłownie ;) ), EF 90-300 f4,5-5,6 do którego rewelacyjne światło musi być a i statyw konieczny ;) i EF 50 f1,8 II z którego jestem chyba najbardziej zadowolony a był najtańszy ale poradził mi go profesjonalista :) Rewelacyjny do portretów na matrycy NIE pełno klatkowej. Do tego statyw, filtry uv, filtry cpl, Raynox Macroscopic M-250 - rewelka i takie tam inne pierdoły. Bardzo chcę zakupić sobie jeszcze pomocnika, który zrobi wszystko we wszystkich warunkach a będzie to jeden z FujiFilma :) Oczywiście podkreślę jak zawsze, by nie sugerować się moimi opiniami :) Szkła , które podałem wcześniej, to po prostu moje marzenie ... ale chyba wolę takie pieniądze dołożyć do zakupu nowego auta :D
Nie sugeruj się znaczkiem i marką :) bo lepiej kupić samo tanie body a dobre szkło :)
JJ79

Na forum od: 25.09.2009
Ostatnio na forum: 03.08.2012
..bo amator też może być fotografem..

Nowy postIndian | sob 04.12.2010, 14:27

JJ, ja staram się nie sugerować firmą, dlatego wymieniłem ich aż pięć. Wśród moich znajomych /którzy mają lustrzanki/ przeważają Nikon, Canon i Sony. Dodałem jeszcze dwie firmy od siebie: Pentax /bo dobrze mi się kojarzy z fotografią :lol: / oraz Olympus /bo podobno w niczym nie ustępuje wiodącej trójce firm a w niektórych kwestiach jest nawet lepszy :o /.
Co powiesz np. o Olympusie E-30 z obiektywem EZ 14-54? Wolałbym sam korpus /bo ten zestaw kosztuje piątkę!!!/ ale zdaje się, że jest już nieosiągalny.
A teraz sonda: ułóż w kolejności wartościującej - w/g Twojej oceny - następujące pudełka:
Pentax K-7, Canon 60D, D50 i D550, Nikon D90 i D7000, Olympus E-30 i E-620, Sony A55 i A550.
Graty nie warte zachodu możesz pominąć.
Indian

Nowy postIndian | wto 28.12.2010, 12:44

No tak, przez Ciebie JJ, nie kupiłem sobie na gwiazdkę nowego aparatu!
Ciekawa rzecz, że ceny wszystkich trzech "wiodących" marek powoli acz systematycznie spadały /w okresie przedświątecznym/ a ceny Pentaxów stały a K-7ka nawet zdrożała! Czy ktoś potrafi powiedzieć mi, dlaczego?
Indian

Nowy postJJ79 | wto 28.12.2010, 21:07

Ej Indian .. przeze mnie ??? Ależ to nie jest prawdą !! :) mam nadzieję ... Ja od początku piszę, że jestem amatorem więc moje wypociny tutaj to czyste moje jedynie spostrzeżenia :) , którymi nie radzę się sugerować. Jako, że ja zakupiłem lustro bez rozwagi, staram się przekonywać innych do tego, by kupowali sprzęt, który się opłaci. Z tego co mi wiadomo, do pentaxa podchodzą również obiektywy bodajże z nikona.
Ja nie jestem w stanie ułożyć Ci w kolejności pudełek, ale dla mnie na tą chwilę byłoby to :
Canon , Olympus, Nikon, Sony.. choć wszystko zależałoby od ceny> Myślę jednak, że tym razem skusiłbym się osobiście na Olympusa E-30.
JJ79

Nowy postIndian | czw 30.12.2010, 14:09

Widzisz JJ, bo to jest tak, że amatorów też można stopniować: Ty jesteś mniejszy amator a ja większy /i nie ma to nic wspólnego ze wzrostem/.
Śledzenie cen wybranych modeli oraz czytanie wszystkiego co tych pudełek dotyczyło, było bardzo pouczające ale jednocześnie utrudniło ostateczny wybór do tego stopnia, że nie zdecydowałem się powiedzieć Mikołajowi, który aparat chcę. No bo zobacz sam: Pentax K-7 /3279/, Canon 60D /3340/, Nikon D90 /2479/, Olympus E-620 /2155/, [E-30 z tym wypasionym obiektywem stargowałem do 4300], Sony a55 /2800/. To są pudełka, które interesowały mnie szczególnie; ceny z tygodnia świątecznego. Opierając się na Twojej sugestii by kupić tanie body a droższe szkiełko powinienem celować w E-620 tyle, że ma najniższą średnią ocen internautów. I co?
Od dwóch lat byłem napalony na ND90 a właśnie ostatnio dowiedziałem się, że Pentax K-7 jest uszczelniony i w testach zestawiany z ND300s.
Indian

Nowy postJJ79 | pią 31.12.2010, 1:50

Widzisz Kolego, dlatego nie radzę się sugerować opiniami innych :) Co, gdyby pro zaproponował Ci Canona D5 mark I i dodatkowe szkła ... Gdyby moja Córka miała lat 5 a nie miesięcy 10 byłoby pewnie inaczej. Zasiadłbym do komputera na więcej godzin, przestudiował wszystkie modele, podjął decyzję ... ale ... wiesz co :) ......

Tu własnie następuje załamanie czasowe ... u mnie jest godzina 23:15 i zatrzymam się na moment_ów kilka :) włączę muzykę, poczytam. Moje damy już śpią, więc mam czas a i chęci do wciągnięcia większej informacji danych :lol: .

Pozostawmy:
Pentax K-7

Wybieram miedzy: *
- Canon EOS 60D, EOS 50D i EOS 550D,
- Nikon D90 i D7000,
- Olympus E-30 i E-620,
- Sony A55 i A550.
Porównianie modeli:
Canon 60D, 50D, 550D
Nikon 90, D7000,
Olympus E-30, E-620
Sony A55 i A550

..........................

* Nie gwarantuję, że każdy szczegół będzie brany pod uwagę :)

ZACZNIJMY

CANON
PIXELE - choć niezbyt istotna wartość dla nas amatorów EOS 50D 15Mpix do 18Mpix pozostałe
ZAPIS VIDEO - ponownie EOS 50D odpada (brak możliwości zapisu video. Pozostałe modele Full HD)
POMIAR ŚWIATŁA - tryb pomiaru światła, może nie być aż tak ważny, ale 63-strefowy, dwuwarstwowy połączony ze wszystkimi punktami AF chyba przemawia bardziej niż 35 strefowy.
.. kilka innych pierdół
EOS 60D dodatkowo posiada inteligentny czujnik orientacji, uszczelnienie przed kurzem i wilgocią klapki karty pamięci i akumulatora. Korpus wykonany z aluminium i żywicy poliwęglanowej z włóknem szklanym.
Jakość do ceny obstawiłbym na EOS 50D, ponieważ na zapis video służyłaby mi kamera do zapisu video :)

NIKON
PiIXELE - baaaaa D7000 bije D90 na łeb (12 do16 )
ISO - znów D700 od 100 (D90 od 200)
ZAPIS WIDEO - znów D7000 lepszy
POMIAR ŚWIATŁA - to samo D700 na numer 1 (sprawdzi się lepiej w ciężkich warunkach oświetleniowych)
ważne byłyby informacje na korzyść D7000 - korpus wykonany ze stopów magnezu oraz uszczelnienie przed kurzem i wilgocią.
....
zbyt dużo tego ale stawiam tu na D90

OLYMPUS
Różnicami będą tu jedynie:
OGNISKOWANIE - AF 11sto punktowy (wszystkie krzyżak) dla E-30, natomiast E-620 posiada AF 7mio punktowy (5 krzyżowych)
....
i znów wiele rzeczy, które mogłyby być ważne parametrami.
Tu znów pokierowałbym się intuicją i wybrał E-30

SONY
Tu zrozumieć się powinniśmy, piszmy o Soniakach Alpha DSL-A550 i STL-A55 ?? Jeśli tak to:
PIXELE - takiej różnicy nie wspominajmy.
ISO - kurdeczka .. ważne jest ISO.. więc tu wygrywa STL-A55.
ZAPIS VIDEO - ta sama sytuacja, STL-A55 poszło do przodu ;)
POMIAR ŚWIATŁA - w zależności od obiektywu, leczy im głębsza kieszeń znów wyciśniemy więcej z STL-A55 WIZJER - choć STL-A55 posiada lepsze parametry, możliwe, że dla Ciebie nie jest to tak istotne
i jeśli potrzeba Ci wbudowanego GPSa, także STL-A55 przyjdzie z pomocą :) :D
Powiedzmy, że kupuję aparat... mam kasę ... stawiam osobiście na DSL - A550 :)

Tak więc ... pozostają mi do wyboru pudełeczka od PENTAXa K-7, CANONa EOS 50D, NIKONa D700, OLYMPUSaE-30 oraz SONYiaka DSLR-A550... (kurcze... podkreślam moja decyzja ;) )

Różnice są dość spore, czasami znikome. Przy ISO odpadnie Soniak. Na video Nikon jednak nr 1 ... i tak pisać porównywać można... ale przejdźmy teraz do najważniejszego :) ... cena za body.
Pentax K-7 - około 3 500 zł
Canon EOS 50D - około 3 200 zł
Nikon D7000 - około 4 300 zł
Olympus E-30 - około 4 000 zł
Sony DSLR-550 - około 2 700 zł

tak więc .. jeśli już staram się tak bardzo (00:34), to znajdźmy fajne szkiełka :) szukajka allegro
Pentax - ciężko poniżej 300 zł za używany ~f/2
Canon - 50 f/1.8 MKII - około 400 zł (taki posiadam) zdjęcie dołączę poniżej
Nikon - Nikkor 50 f/1,8 około 500 zł
Olympus - 50 f/3.5 - około 320 zł
Sony - 50 f/1.7 - około 440 zł

Canon EOS 50D to byłby mój wybór !!! Nie dlatego, że lubię Canona... po prostu jakoś to do mnie przemawia a wierzę w swoje przeczucia. :)

Mam nadzieję, że się postarałem i spisałem na medal :) Jakby nie było i cobyś nie zakupił będę bardzo zadowolony jak będę mógł poczytać o Twoich uwagach, spostrzeżeniach i tym co Ci się spodoba w wybranym przez Ciebie 'pstrykadle' :)

*** Prawdziwym marzeniem zostaje dla mnie Canon EOS 5D mark II :) plus szkła, które podałem wcześniej :)... ech ... sprzedam samochód, dom, mieszkanie... a gdzie reszta ?? Prosić Mikołaja ;) ?? :D (01:02)
Załączniki
me and julka copy.jpg
lekko winietowanie w PS
me and julka copy.jpg (137.63 KB) Obejrzany 9598 razy
JJ79

Nowy postIndian | pon 03.01.2011, 16:59

Dżejdżej! jestem pod wrażeniem!!! Nie tylko z powodu tak szczegółowego potraktowania tematu i nie dlatego, że robiłeś to późno w noc przedsylwestrową ale z powodu zdjęcia!!! :lol: Mam takie dwie :D /dzięki synowi/, są lekko młodsze, choć mam i trzecią, która ma już 3 lata i 5 m-cy. Z drugiej strony, gdyby syn był tak szybki jak ja, miałaby już lat .... a ze 14.
Teraz w kwestii puszeczek. Podejrzewałem, że należysz do "kanonierów" bo to podobno jest regułą - jaki masz aparat, ta firma jest najlepsza. Z podróży po forach wiem, że świat dzieli się na "kanonierów", "nikoniarzy" i resztę świata, pozostającą w głębokiej pogardzie tych dwóch, nieźle zresztą skłóconych ze sobą funclubów :P .
Ponieważ Twoim wyborem jest EOS 50D, natychmiast zajrzałem na Optyczne.pl /przy okazji, czy jest to portal obiektywny czy forujący którąś z marek?/ by sprawdzić, z jakimi puszkami go zestawiają. I tu big surprise! Pentax K20D, Nikon D300 i Olympus E-3, czyli półka poniżej najwyższej! Cała czwórka nie ma zapisu video ale może o to właśnie chodzi...
Dżejdżej, a gdyby nie było takiej marki jak Canon? ;)
Najlepsze życzenia na ten całkiem młody rok!
Indian

Nowy postJJ79 | wto 04.01.2011, 14:28

Wzajemnie wszystkiego naj :) dla Ciebie i całej Twej rodzinki :)
Tak, wybrałem canona, ale z powodu ceny , tzn., promocji :) ale nie należę do żadnego klubu, bo przecież wszystko i tak pochodzi z Japonii :)
Czy portal optyczne jest wiarygodny ... dla mnie tak, jedynie pod względem ilości danych technicznych. Pamiętaj, że istnieje kilka innych portali, które umożliwiają porównywanie aparatów. Nie sugeruję się jednak nigdy wypowiedziami użytkowników, gdyż jak mógłbym przykładowo ja pisać o nikonie, skoro nigdy go nie posiadałem a 20 minut zabawy nim nie wniósł nic nowego poza zagubieniem w innym menu :). Nie będę jednak skreślał nikona czy też sony (choć tu należy pamiętać, że sony to już chyba jedynie PlayStation) w aparatach to przecież minolta :) więc płacimy za znaczek soniaka :).
Gdyby nie było takiej marki jak canon .... chyba poszedłbym na olympusa, który ma w korpusie mechanizm stabilizacji obrazu. Jeśli zaś chodzi o filmy ... chyba jednak zainwestowałbym w kamerę videło :) ponieważ nie jestem zwolennikiem kombajnów :)
Dodam jeszcze jedno .. zauważyłem, że ten temat znajduje się lekko w nieodpowiedniej kategorii :) ( Strona główna > Forum dyskusyjne > SPRZĘT > Lustrzanki cyfrowe > Nikon )
Pozdrowienia :)
JJ79

Kto jest na forum

Na Forum jest 2 użytkowników: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (556) było obecnych: wto 23.08.2016, 13:49

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

TWOJE UPRAWNIENIA