Widok do druku

Forum dysusyjne

Agregat prądotwórczy

Swobodne rozmowy o rzeczach ważnych i mniej istotnych w fotografii i nie tylko.

Agregat prądotwórczy

Nowy postrumek | śro 02.03.2022, 14:28

Zastanawiam się nad kupieniem agregatu prądotwórczego. Na początkku na budowę, potem do ewentualnego awaryjnego zasilania domu.
Jakie urządzenia polecacie?

I w jaki sposób najlepiej jest je podłaczyć?
rumek

Na forum od: 29.10.2012
Ostatnio na forum: 24.05.2022

Re: Agregat prądotwórczy

Nowy postkrakfoto | śro 02.03.2022, 14:54

Zasilanie do agregatu pociągnięte do blaszaka. W razie braku prądu z sieci jeden przełącznik odpalam agregat podpięty pod siłę i w całym domu nadal mam prąd.
Nie jestem tak do końca w temacie, bo z agregatu korzystałem już dawno temu. Ale mnieij więcej idzie to tak ; WLZ za licznikiem rozdzielasz mechanicznym przełącznikiem sieć/agregat i dajesz gniazdo na agregat, przed podajesz czujnik powrotu faz aby wiedzieć kiedy wróci napięcie z sieci miejskiej.

Musisz się również zastanowić czy agregat będzie jedynie służył jako zasilanie awaryjne, czy chcesz używać w trakcie budowy czy innych prac remontowych. Zobacz sobie agregaty prądotwórcze na stronie Leroy Merlin. Mają dobre zniżki na Hagen.
krakfoto

Na forum od: 05.12.2014
Ostatnio na forum: 24.05.2022

Re: Agregat prądotwórczy

Nowy postmelly | pią 04.03.2022, 9:27

Teraz jak tak często nie ma prądu, to jest to dobry pomysł. Moim zdaniem warto o tym pomyslec.
melly

Na forum od: 30.05.2014
Ostatnio na forum: 18.03.2022

Kto jest na forum

Na Forum jest 6 użytkowników: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 6 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (556) było obecnych: wto 23.08.2016, 13:49

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

TWOJE UPRAWNIENIA