Widok do druku

Forum dysusyjne

Leczenie uzależnień

Swobodne rozmowy o rzeczach ważnych i mniej istotnych w fotografii i nie tylko.

Leczenie uzależnień

Nowy postJuno | nie 29.11.2015, 0:27

Witam, szukam sprawdzonego przez kogoś ośrodka dla osób uzależnionych. Najlepiej w okolicach Dolnego Śląska. Dość bliska mi osoba od lat boryka się z problemem alkoholowym. Mimo, że wiele razy nałóg zarzucała, to jednak w bardziej stresującym momencie życia natychmiast wraca do picia, co szalenie destabilizuje życie jej i całej rodzinie. Tego raczej nie da się ogarnąć na zwykłych spotkaniach AA, stąd moje poszukiwania profesjonalnego ośrodka, który leczy uzależnienia.
Juno

Na forum od: 17.11.2015
Ostatnio na forum: 02.12.2015

Re: Leczenie uzależnień

Nowy postHeniek | wto 01.12.2015, 15:24

niestety osoby uzależnione muszą być pod ciągłym nadzorem i mieć duże wsparcie bliskich, którzy widząc załamanie takiego człowieka natychmiast reagują :) Twoja znajoma powinna się cieszyć, że ma w Tobie przyjaciele, co do samych ośrodków od uzależnień to poszukaj jakiś w googlach, albo najlepiej zapytaj kierownika spotkań od AA, który zdecydowanie zna więcej ośrodków i do tego może Ci polecić jakiś konkretny dla Twojej znajomej, w którym będzie się dobrze czuła i specjaliści pomogą jej wyjść z nałogu :)
Awatar użytkownika
Heniek

Na forum od: 11.11.2015
Ostatnio na forum: 01.12.2015

Nowy postWieżga | wto 01.12.2015, 17:09

Zapytać kierownika zawsze można, oczywiście, ale na własną rękę też warto poszukać:-) Internet jest na tyle dobrym narzędziem do wyszukiwania tego rodzaju placówek, że można sobie poczytać niezależne komentarze na temat danego ośrodka. Takie obiektywne opinie zawsze pomogą dokonać właściwego lub najbardziej optymalnego wyboru. Ważna też jest skuteczność działania, nie tylko piękne wnętrza i uśmiechnięty personel... Liczy się skuteczność przede wszystkim :!:
Awatar użytkownika
Wieżga

Na forum od: 10.11.2015
Ostatnio na forum: 01.12.2015

Nowy postJuno | śro 02.12.2015, 16:41

Nie potrafię patrzeć jak moja bliska osoba strasznie cierpli i ją alkohol niszczy. Przeszła drogę na pewno nie banalną może każdy by się tak zachowywał ale trzeba radzić jak tylko się da. Najlepszym wyjściem będzie właśnie taką osobę oddać do dobrej prywatnej kliniki leczenia uzależnień. Ta osoba właśnie chce i chyba znalazłem konkretną http://www.mandalawroc.pl mam takie pytanie miał kiedyś ktoś z tym styczność? z tego co mi wiadomo że mają indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz pełną dyskrecję więc chyba taki ośrodek będzie najlepszy.
Juno

Na forum od: 17.11.2015
Ostatnio na forum: 02.12.2015

Nowy postbazyl21 | pią 04.12.2015, 9:22

Najważniejsze że osoba wie i uświadomiła sobie, że ma problem, według mnie to już połowa sukcesu. Ludzie którzy nie zdają sobie sprawy z tej choroby (bo przecież jest to choroba) tak naprawdę mają marne szanse na wyleczenie. Oczywiście ośrodek jest świetnym rozwiązaniem, ale wcześniej może warto zapisać tę osobę na jakieś spotkania bądź terapię z psychologiem i innymi osobami. Pamiętaj też że tę osobę należy wspierać i pomóc jej w tej chorobie, bez wsparcia i zrozumienia bliskich może być jej ciężko
Awatar użytkownika
bazyl21

Na forum od: 14.11.2015
Ostatnio na forum: 04.12.2015

Nowy postmamamuminka | wto 08.12.2015, 23:13

Witaj, moim zdaniem pomysł z zamkniętym ośrodkiem to dobre rozwiązanie w takiej sytuacji. W wielu przypadkach osoby, które borykają się z uzależnieniami lepiej radzą sobie ze swoim problemem właśnie w ośrodkach zamkniętych. Takie miejsce pomaga spojrzeć im na swoje życie z innej perspektywy, spotkać osoby, które łączy podobna problematyczna sytuacja. W takim miejscu nie ma możliwości zakupu alkoholu, niestety po normalnym spotkaniu grupy AA osoba uzależniona może pójść do sklepu i kupić alkohol...
Awatar użytkownika
mamamuminka

Na forum od: 15.09.2015
Ostatnio na forum: 08.12.2015

Nowy postjackson | pią 18.12.2015, 14:38

Z tego co wiem to najlepsze ośrodki tego typu są w Warszawie.
jackson

Na forum od: 18.05.2015
Ostatnio na forum: 15.11.2018

Nowy postalmena | czw 12.05.2016, 18:53

Ja mam doświadczenie z ośrodkiem terapii uzależnień Wiosenna w Ściejowicach. Byłam tam osobiście, spędziłam miesiąc na terapii uzależnienia od alkoholu. Było ciężko się przyznać że miałam problem, a jednak zrobiłam to. Poszukałam pomocy u rodziców, którzy bardzo mi pomogli i znaleźli mi ten ośrodek. Miałam codziennie terapie, w grupie i samemu takie prywatne. Bardzo ciesze się że akurat do nich trafiłam, bo czułam się u nich dobrze i bezpiecznie. Czułam że mogę im ufać i pomogą mi rozwiązać problemy. To przez nie zaczęłam pić. Terapia w Wiosennej jest bardzo skuteczna i każdemu kto szuka ośrodka leczenia uzależnień polecam z całego serca. http://www.osrodekwiosenna.pl
almena

Na forum od: 12.05.2016
Ostatnio na forum: 12.05.2016

Nowy postmesiah | pią 13.05.2016, 11:15

ciekawa sprawa bo wlasnie chce rzucic papierosy
mesiah

Na forum od: 13.05.2016
Ostatnio na forum: 13.05.2016

Nowy postfotografka | czw 19.05.2016, 9:35

papierosy to pół biedy gorzej jak w grę wchodzi alkohol albo jeszcze coś gorszego...
Awatar użytkownika
fotografka

Na forum od: 27.01.2016
Ostatnio na forum: 06.11.2017

Kto jest na forum

Na Forum jest 13 użytkowników: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 13 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (556) było obecnych: wto 23.08.2016, 13:49

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

TWOJE UPRAWNIENIA