Widok do druku

Forum dysusyjne

Noc Muzeów w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Proj

Dyskusje o ciekawych miejscach, wydarzeniach, wystawach fotografii.

Noc Muzeów w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Proj

Nowy postWsoto | śro 13.05.2015, 17:53

16 maja br. Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej (ul. Łazienkowska 14) zaprasza wszystkich na kulturalną Noc Muzeów. W programie wystawy, warsztaty, projekcje filmowe i autorskie spotkanie.

W godz. 18.00 – 0.30 WSFiGP proponuje trzy wystawy. Pierwszą z nich jest wystawa „11:15 do Amsterdamu”, prezentująca zdjęcia wykonane przez studentów i absolwentów szkoły, podczas pleneru fotograficznego, który odbył się w czerwcu 2014 roku stolicy Holandii. Pokażemy też szerszej publiczności grafiki oraz plakaty naszych studentów z kierunku Grafika Projektowa.

W programie także otwarte warsztaty z profesjonalnego skanowania zdjęć, które odbędą się w godz. 20.00 - 21.30. Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak uzyskać najwyższej jakości pliki obrazu w procesie skanowania zdjęć i negatywów. Zajęcia poprowadzi Karol Bagiński - wykładowca WSFiGP.

O godz. 19.00 odbędzie się autorskie spotkanie z prof. Marianem Schmidtem pt. Sposoby patrzenia na dzieła sztuki.

Podczas Nocy Muzeów w godz. 21:30 – 0:30 zaprezentujemy też dwa dokumenty, wyprodukowane przez Wajda Studio.

Superjednostka, Reż. Teresa Czepiec. Prod. Polska. Superjednostka to ogromny blok mieszkalny zaprojektowany zgodnie z ideą Le Corbusiera jako "maszyna do mieszkania". Na 15 kondygnacjach budynku może mieszkać nawet 3 tysiące ludzi. Winda zatrzymuje się co 3. piętro więc mieszkańcy, żeby dojść do swoich mieszkań, muszą pokonać prawdziwy labirynt korytarzy i schodów. Głównymi bohaterami filmu dokumentalnego są ludzie zamieszkujący wnętrze Superjednostki i przeżywający w niej ważne chwile swojego życia. Tu pulsują ich emocje, rodzą się oczekiwania i spełniają się - lub nie spełniają ich pragnienia.

Kiedy będę ptakiem, Reż. Monika Pawluczuk. Prod. Polska. Jeden z najczęściej nagradzanych polskich dokumentów. Główną bohaterką produkcji jest MuLa, kobieta z birmańskiego plemienia Kajan, która od dwóch lat mieszka wraz z piątką synów i mężem w Tajlandii, tuż przy granicy z Birmą. Po drugiej stronie granicy została jej jedyna córka. Matka chce ją sprowadzić do lepszego świata. Czekanie na nią, pełne niepokoju i napięcia, wyznacza rytm i atmosferę tej niezwykłej i przejmującej opowieści.

Więcej informacji nt. wydarzenia www.wsfoto.art.pl
Wsoto
 
Posty: 42
Na forum od: 08.01.2010
Ostatnio na forum: 29.06.2015
 

Re: Noc Muzeów w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Proj

Nowy postzarkoa | wto 11.08.2015, 12:05

Poznań co roku na tym zarabia:)
zarkoa
 
Posty: 3
Na forum od: 08.08.2015
Ostatnio na forum: 27.08.2015
 

Kto jest na forum

Na Forum jest 1 użytkownik: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (556) było obecnych: wto 23.08.2016, 13:49

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

TWOJE UPRAWNIENIA

Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Powrót do Wystawy, wernisaże

cron