Widok do druku

Forum dysusyjne

Canon.pl - nowa(?) lepsza (??) strona - to jakis żart?

Ciekawe strony internetowe związane z fotografią, czyli gdzie zajrzeć, by być dobrze poinformowanym.

Canon.pl - nowa(?) lepsza (??) strona - to jakis żart?

Nowy postazure | czw 03.12.2009, 15:18

Tak właśnie rzuciłem okiem na newsa obok: Serwis Canon.pl w nowych szatach! ( http://www.fotografuj.pl/News/Serwis_Canon_pl_w_nowych_szatach/id/3494 ) i na ową (ponoć) odmienioną stronę producenta... To chyba jakiś żart Redakcji, albo kopiuj-wklej z informacji prasowej Canona.

Dziejowych zmian na pierwszy rzut oka nie widzę. Ok - są szybkie linki (mechanizm praktyczny, ale zagadnienia wybrane i ułożone w sposób losowy - nowe produkty to 4 link od końca!). Klikam link "Dla domu" i widzę raptem dwie drukarki... Ogólnie jakiś taki bałagan, a nie jak mówi Pani od PR Magda Ściegienna: "Nowa odsłona naszej witryny to reakcja na sugestie naszych klientów. Pragnęli oni, aby strona była bardziej intuicyjna i prostsza w nawigacji, a przy okazji zawierała wszystkie materiały wsparcia"

Jako wieloletni użytkownik sprzętu Canona przyzwyczaiłem się już do pewnych "standardów" tej firmy (np. "osławiony" serwis na Żytniej, czy brak osłon przeciwsłonecznych nawet w drogich obiektywach - poza L-kami of kors). I ta "nowa" strona dobrze wpisuje się w całość... No ale może to tylko pierwsze (błędne?) wrażenie. Poklikam jeszcze wieczorem i zobaczę. Pzdr:)
Awatar użytkownika
azure

Na forum od: 27.07.2009
Ostatnio na forum: 04.12.2009

Re: Canon.pl - nowa(?) lepsza (??) strona - to jakis żart?

Nowy postaps1 | czw 03.12.2009, 17:38

Tylko mały lifting słabej strony.Jestem oddanym "canonowcem" ale konkurencyjny Nikon miażdży niestety na całej lini.
Dbałosc o obecnych i przyszłych klientów jest słaba,nie rozpieszczają nas atrakcyjymi wizerunkowo folderami,stronami tematycznymi.....zero zainteresowania zawodowcami .
Jestem bardzo rozczarowany piarem polskiego Canona
aps1

Na forum od: 03.12.2009

Re: Canon.pl - nowa(?) lepsza (??) strona - to jakis żart?

Nowy postazure | pią 04.12.2009, 11:40

nie chce wpisywać się w "narodowy trend" krytykowania wszystkiego dookoła i marudzenia... ale dodam jeszcze moje 0,03PLN ;) myślę że trafiłeś w sedno wspominając polski oddział Canona...

zacznę jednak od pozytywu - mimo, że nie jestem PRO naprawdę lubię zaglądać na stronę Canon Professional Network (http://cpn.canon-europe.com/). Polecam tą stronkę wszystkim "canononowcom", a zwłaszcza uaktualnianą co miesiąc sekcję "Behind the lens" (kulisy pracy znanych profesjonalistów http://cpn.canon-europe.com/content/btl.do )

A wracając do tematu PL-Reszta Świata - IMO lata świetlne dzielą Canon Polska od Canon EU. Nie chce mi się robić dokładnej analizy, ale na przykładzie CPN widać że da się zrobić... Canon Polska przy minimum inicjatywy jest chyba (???) w stanie przekonać centralę, że w naszym kraju są "jacyś profesjonaliści" którzy korzystają z L-ek i dużych puszek Canona.

Do tego jest gotowiec, którego wystarczy spolonizować. Mam tylko nadzieję, że biorąc się za ew. tłumaczenie CPN-a zatrudnią dobrego tłumacza, a nie będą robić tego własnymi siłami - bo napisane polskawym językiem pressy Canona to masakra. Naprawdę - korekta tekstu nie jest droga. Na szczęście żaden Japończyk tego nie rozumie i nie będzie musiał popełnić harakiri ;)

O folderach zapomnij - kryzys ogłoszono, ale go jeszcze nie odwołano ;) Porównanie Nikon vs Canon to temat rzeka. Po matrycach CMOS, fullfrejmie (i później filmowaniu w full HD) Canon spoczął na laurach. Nikon na początku nie wierzył w fotografie cyfrową i przysnął - ale jak już ruszył, to do dziś robi to w sposób przemyślany i z klasą.

pzdr:)
Awatar użytkownika
azure

Na forum od: 27.07.2009

Kto jest na forum

Na Forum jest 1 użytkownik: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (556) było obecnych: wto 23.08.2016, 13:49

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

TWOJE UPRAWNIENIA