Widok do druku

Forum dysusyjne

ciekawe książki innego rodzaju:-)

Propozycje i opinie na temat ciekawych książek i albumów fotograficznych, które warto przeczytać i obejrzeć.

ciekawe książki innego rodzaju:-)

Nowy postMclorene80 | sob 20.06.2015, 17:29

A może inna literaturę tu poreklamujemy? Ja na przykład ostatnio czytałam niezłą książkę:-) w sumie całą serię, Stefana Dardy, o Czarnym Wygonie:-) znacie? cykl o przeklętej wiosce na Roztoczu?
Niejeden z nas marzy o wyprowadzce do własnego domu na wsi. Niektórzy realizują swoje plany. Zrealizował je także bohater powieści "Dom na wyrębach". Chata z bali, ogień pod kuchenną płytą, cisza za oknami. Idylla? Prawie. Nieznana siła przestawia rzeczy w zamkniętym domu. Mieszkający obok sąsiad okazuje się człowiekiem "któremu nie udowodniono". Wokół naiwnego mieszczucha zaczyna zaciskać się pętla...
Mclorene80

Na forum od: 24.07.2014
Ostatnio na forum: 20.06.2015

Re: ciekawe książki innego rodzaju:-)

Nowy postinteronufry1242 | pon 22.06.2015, 17:36

Janet Frame. Twarze w wodzie...
Nigdy nie okazywałam agresji. Nigdy na nikogo nie naskakiwałam. Byłam tylko przestraszona, zagubiona, przygnębiona.
U młodej nauczycielki, Istiny Mavet, zdiagnozowano chorobę psychiczną. Przebywała w szpitalach psychiatrycznych, doznając wiele krzywd, cierpienia i upokorzenia.
Po kilku latach, unikając operacji mózgu – lobotomii, opuściła ośrodek. Twarze w wodzie to przejmująca opowieść o wyobcowaniu i niezrozumieniu. Szpital psychiatryczny nadal jest miejscem objętym społecznym tabu, jednak szpital psychiatryczny początku XX wieku często był również rodzajem usankcjonowanego społecznie więzienia nie tylko dla psychicznie chorych, lecz również dla wrażliwych i nieprzystosowanych umysłów uciekających w świat fantazji. Trudne doświadczenia: zmagania z chorobą, metody leczenia, opieka personelu, panujące warunki na oddziałach psychiatrycznych nie zniszczyły osobowości bohaterki. Jednak nie wszyscy mieli tyle odwagi i szczęścia.
świetna książka!!!!
interonufry1242

Ostatnio na forum: 18.08.2015

Nowy postAmicetaXXX2008 | wto 23.06.2015, 11:33

Magdalena Kawka, Robert Ziółkowski. Tuż za rogiem.
Tomek, odnoszący sukcesy biznesmen. Monika, niespełniona malarka. Dawna miłość i fascynacja innością odleciały w siną dal. Rozczarowani małżeństwem, oddalili się od siebie i wygląda na to, że nie ma szans na porozumienie. Skupieni na sobie, nie zwracają uwagi na to, co dzieje się tuż za rogiem. Dopiero pojawienie się tajemniczego mężczyzny, w długim płaszczu z wyszytą na plecach klepsydrą, uruchomi ciąg dramatycznych zdarzeń.
Lawina toczy się coraz szybciej - morderstwo, wypadek, zdrada i utrata pracy.
Monika i Tomek muszą się z tym zmierzyć i odnaleźć swoją miłość.
Mądrze opowiedziany kameralny małżeński dramat zdominowany przez sztuczne gesty. Czym wypełnić pustkę rodzącą się na zgliszczach związku? To jedna z tych historii, które długo nie dają o sobie zapomnieć.
AmicetaXXX2008

Ostatnio na forum: 10.08.2015

Nowy postStefania1968 | czw 25.06.2015, 11:42

No to ja przeczytam sobie tą książkę. Myślę, że będzie dla mnie ona odpowiednia i myślę, że dobra będzie. Przede wszystkim ostatnio stawiam na klasykę tego rodzaju jak Ojciec Chrzestny albo jakieś książki od Paula Coehlo. Tam żeby coś tylko czytać i się rozwijać.
Stefania1968

Na forum od: 27.07.2014
Ostatnio na forum: 25.06.2015

Nowy postlonnie75 | pon 29.06.2015, 19:06

Sophie Hannah. Buźka
Alice Fancourt to świeżo upieczona mama. Po raz pierwszy od porodu postanawia wyjść z domu, pozostawiając córeczkę pod opieką jej ojca. Gdy dwie godziny później kobieta wraca, zastaje męża śpiącego w łóżku na piętrze, a w dziecięcym pokoju… zupełnie inne niemowlę. Alice nie ma wątpliwości — ktoś podmienił dziecko. Jej obaw nie podziela jednak mąż, który oskarża ją o utratę zmysłów. Depresja poporodowa? A może skrzętnie zaplanowana zbrodnia? W sprawę zostaje włączona policja. Za kilka dni mają zostać przeprowadzone testy DNA. Tymczasem Alice wraz z dzieckiem znikają…
lonnie75

Na forum od: 27.07.2014
Ostatnio na forum: 12.08.2015

Nowy postAlta1289 | śro 01.07.2015, 8:33

Macie coś do polecenia z literatury sportowej ? Bo to byłoby mi potrzebne i taką książkę bym potrzebował :) nie wiem w sumie za co miałbym się zabrać najpierw bo się zastanawiam albo nad biografią Leo Messiego albo ja się zastanawiam nad biografią Jerzego Dudka..
Alta1289

Na forum od: 29.07.2014
Ostatnio na forum: 22.07.2015

Nowy postBrian1509 | śro 01.07.2015, 17:49

Umberto Eco. Temat na pierwszą stronę.
Pan Colonna, główny bohater powieści, to typowy „człowiek bez właściwości”, a mówiąc dosadniej - życiowy nieudacznik.Pięćdziesiątka na karku i żadnych znaczących dokonań na koncie. Może jednak niespodziewana propozycja, jaką składa mu pewnego dnia 1992 roku niejaki Simei, zapoczątkuje tak długo oczekiwany przełom?
Brian1509

Ostatnio na forum: 15.08.2015

Nowy postester99 | pon 13.07.2015, 13:42

Gringo wśród dzikich plemion - Wojciecha Cejrowskiego. Bardzo wciągająca książka, niezwykłe historie - niektóre trzymają w napięciu, inne rozbawiają do łez , książkę wzbogacają piękne fotografie.
ester99

Na forum od: 13.07.2015
Ostatnio na forum: 13.07.2015

Nowy postZywia2984 | czw 16.07.2015, 21:52

Zakochana w nikczemniku:-)
Kate, lady d'Allenay, nie planuje małżeństwa. Ma zamek, którym musi zarządzać, i młodszą siostrę oddaną jej pod opiekę, toteż nigdy nie postępuje nierozważnie - przynajmniej do chwili, kiedy w jej zamku na skutek wypadku pojawia się przystojny, pełen życia mężczyzna i uwodzi ją pocałunkami, sprawiając, że dziewczyna czuje nieodpartą pokusę, by ulec choć raz namiętności.A mężczyzną tym okazuje się Edward Quartermaine, wydziedziczony przez arystokratyczną rodzinę, budzący powszechny lęk i uchodzący za bezlitosnego właściciel najbardziej osławionego londyńskiego salonu gry. Teraz jest pewien tylko jednego - pragnie Kate... Ta skandaliczna namiętność dla niej może oznaczać zgubę, chociaż dla niego ocalenie...
Zywia2984

Ostatnio na forum: 28.07.2015

Nowy postTHECHARLES2999 | pią 17.07.2015, 9:48

Naśladowca - świetna książka!
Raymond Garvey w okrutny sposób zamordował kilka kobiet. Schwytany i osadzony w więzieniu umiera po nieudanej operacji guza mózgu. Jego historia, krwawa i brutalna, daje początek nowej serii zabójstw. Piętnaście lat później pojawia się kolejny morderca, który bierze za cel dzieci ofiar Gurveya. Jest przebiegły, bezlitosny i niepohamowany, a na miejscu zbrodni pozostawia fragmenty starego rentgenowskiego zdjęcia. Inspektor Tom Thorne, który dochodzi do siebie po rodzinnej tragedii, musi jak najszybciej odnaleźć i zapewnić bezpieczeństwo pozostałym przy życiu dzieciom i odkryć tożsamość zwyrodnialca – zuchwałego, genialnego seryjnego zabójcy, z jakim Thorne nie miał wcześniej do czynienia. W tej grze nic nie jest tym, czym się wydaje…
THECHARLES2999

Ostatnio na forum: 14.08.2015

Kto jest na forum

Na Forum jest 4 użytkowników: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 4 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (556) było obecnych: wto 23.08.2016, 13:49

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

TWOJE UPRAWNIENIA