Widok do druku

Forum dysusyjne

ciekawe książki innego rodzaju:-)

Propozycje i opinie na temat ciekawych książek i albumów fotograficznych, które warto przeczytać i obejrzeć.

Re: ciekawe książki innego rodzaju:-)

Nowy postpaluszek | pią 17.07.2015, 12:19

ester99 napisał(a):Gringo wśród dzikich plemion - Wojciecha Cejrowskiego. Bardzo wciągająca książka, niezwykłe historie - niektóre trzymają w napięciu, inne rozbawiają do łez , książkę wzbogacają piękne fotografie.

Potwierdzam! przeczytałem jednym tchem! :P
paluszek

Na forum od: 17.07.2015
Ostatnio na forum: 17.07.2015

Nowy postSebastianPL1757 | sob 18.07.2015, 13:58

Dzięki za super namiary na fajne pozycje, jestem naprawdę początkującym fotografem i takie pozycje muszę pzeczytać, o których piszecie.
SebastianPL1757

Na forum od: 29.07.2014
Ostatnio na forum: 18.07.2015

Nowy postRUBYXYZ76 | sob 18.07.2015, 21:43

Dedykacja:-)
Minęło kilkanaście lat od dnia, w którym Jake Sharpe zniknął z życia Kate. Bez słowa komentarza. Wkrótce jego nazwisko zaczęło pojawiać się w rubrykach kolorowej prasy, jego piosenki zdobywały czołowe miejsca na listach przebojów, a twarz świeciła z plakatów rozwieszanych w mieście i sypialniach nastolatek. Równie popularne były teksty Jake’a – otwarcie opowiadające o pikantnych szczegółach, które Kate wolałaby wymazać z pamięci.
RUBYXYZ76

Ostatnio na forum: 18.07.2015

Nowy postMRJACQUELINE80 | pon 20.07.2015, 20:22

Ja ostatnio przeczytałam ciekawą książkę- „Bal absolwentów” jest to trochę kryminał, trochę obyczajowa. W skrócie w akademikach dochodzi do kilku morderstw i śledczy aż do samego końca nie mogą znaleźć zabójcy. Bardzo dużo zwrotów akcji i zaskakujące zakończenie- polecam ponieważ bardzo wciąga!
MRJACQUELINE80

Ostatnio na forum: 27.07.2015

Nowy postLotus34 | czw 17.09.2015, 22:05

Ja właśnie skończyłam Wyspę, Haliny Miszczuk. Bardzo mi się podobała:-) O czym?
Maxime Dupont, francuska ciastkarka, dzięki swoim innym ukrytym talentom, prowadzi podwójne życie. Jej przeszłość naznaczona została cierpieniem: osierocona jako dziecko, ofiara przemocy jako nastolatka, brutalnie pozbawiona ukochanego. Już jako dorosła ujawnia w swej drugiej osobowości wielką siłę drzemiącą w kobiecej duszy. Czy to, kim jesteśmy, implikuje nasza przeszłość czy nasze decyzje?
Maxime w wyniku dramatycznych wydarzeń trafia na tajemnicza wyspę Lumię. Wyspa jest praktycznie odcięta od świata, ukryta tak, że nawet bliska Europa nie ma pojęcia o jej istnieniu. Mieszkańcy Lumii rozwijają cywilizację równoległą do naszej, jednak opartą na zupełnie innych podstawach – zarówno technologicznych, jak i moralnych.
Podobnie jak we wcześniejszych powieściach Miszczuk, w „Wyspie” jest wiele wątków historycznych i – oczywiście – silne kobiety.
Awatar użytkownika
Lotus34

Na forum od: 15.09.2015
Ostatnio na forum: 23.09.2015

Nowy postkluku23 | pią 18.09.2015, 16:35

Ja bym chciała polecić książkę: Gladiatorka, bardzo mnie poruszyła.
kluku23

Na forum od: 16.09.2015
Ostatnio na forum: 02.10.2015

Nowy postcalifornication | pon 28.09.2015, 12:57

Po tą książkę Cejrowskiego to z chęcią sięgnę ;)
Oglądam często jego program - "boso przez świat", świetna seria. W zupełnie inny sposób przedstawia kraje, nie jak typowy przewodnik turystyczny, ale jak pasjonat (którym zresztą jest), dla którego to co na wierzchu jest mniej ważne, niż to co wewnątrz - zwyczaje, kultura...
Z książek to mnie się bardzo podobały te Dana Browna. Z tej tematyki mogę jeszcze polecić "Bractwo świętego Całunu".

Znacie może inne książki o takie sensacyjno - religijnej tematyce?
Awatar użytkownika
californication

Na forum od: 22.09.2015
Ostatnio na forum: 28.10.2015
Miejscowość: Żagań

Nowy postScarlet | sob 10.10.2015, 19:57

Ja na weekendy, w ramach odpoczynku od pracy zawsze staram się jakąś nowość przeczytać i tym razem trafiłam na prawdziwy hit - Człowiek o 24 twarzach!
Człowiek o 24 twarzach to prawdziwa historia William Stanleya Milligana, w którego wnętrzu żyły dwadzieścia cztery osoby, walczące o opanowanie jego ciała, w tym małe dzieci, nastolatkowie, lesbijka, Jugosławianin, Australijczyk, Żyd, Anglik, ludzie z półświatka. Daniel Keyes wciąga nas w przerażający świat i głębiny udręczonego umysłu Milligana. Spędził z nim dwa lata, rozmawiał z jego rodziną, przyjaciółmi, znajomymi, lekarzami. Niesamowita historia, oparta na faktach, aż zapomina się, że czytamy o prawdziwych wydarzeniach! Polecam, nie można się oderwać!
Awatar użytkownika
Scarlet

Na forum od: 09.10.2015
Ostatnio na forum: 02.11.2015

Nowy postdch91 | pią 16.10.2015, 15:33

Inne książki to książki z półki podpisanej psychologia. Od kilku lat czytam i bardzo mi się podobają zagadnienia które są poruszane. Warto sięgnąć po taką lekturę. Poza tym innymi książkami mogą być biografie w postaci książki. Kilka czytałem i muszę przyznać, że to dobre źródło przykładów zachowań i losów znanych osób nie tylko z świata filmu.
dch91

Na forum od: 17.09.2015
Ostatnio na forum: 16.10.2015
Miejscowość: Gorzów

Nowy postKasia0909 | nie 01.11.2015, 12:14

Z innej literatury polecam Skazy, Izabeli Zukowskiej.
"Skazy" to historia ludzi, którzy nie są doskonali, i historia miasta, które dało się uwieźć totalitarnej ideologii. Piekła nie ma – twierdzi jeden z bohaterów powieści. Ta historia dowodzi, że piekło to jesteśmy my sami.
Powieść o dwóch wiekach historii gdańskiej rodziny Hollenbach, z której wywodzą się siostry Johanna i Henrietta. Choć są bliźniaczkami, decyzje, które podejmują, prowadzą je w skrajnie odmienne miejsca. Tworzące się Wolne Miasto Gdańsk, Republika Weimarska i Berlin lat dwudziestych, a także stolica odrodzonej Polski i powstająca dopiero Gdynia – to miejsca, w których przyszło im tych wyborów dokonywać. Nad wszystkim zaś uniosła się w końcu hitlerowska flaga ze swastyką.
Ludzkie losy w zderzeniu z determinującą je historią, która stawia wyzwania życiowym dylematom i konfliktom.
Awatar użytkownika
Kasia0909

Na forum od: 31.10.2015
Ostatnio na forum: 06.11.2015

Kto jest na forum

Na Forum jest 1 użytkownik: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (556) było obecnych: wto 23.08.2016, 13:49

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

TWOJE UPRAWNIENIA