Widok do druku

Forum dysusyjne

Coś dla amatorów...

Propozycje i opinie na temat ciekawych książek i albumów fotograficznych, które warto przeczytać i obejrzeć.

Re: Coś dla amatorów...

Nowy postsupertom1196 | śro 06.05.2015, 15:41

Chciałbym polecić wszystkim początkującym amatorom fotografii, znakomitą książkę Davida Faraday'a zatytułowaną "Zabawy ze słońcem". Znajdziecie w niej mnóstwo informacji na temat wykonywania zdjęć na "łonie natury". Z jej treści możemy dowiedzieć się m.in. w jaki sposób światło może nam "pomóc" lub "zaszkodzić" podczas wykonywania wspaniałych fotografii w plenerze.
supertom1196

Na forum od: 17.07.2014
Ostatnio na forum: 20.08.2015

Nowy postRafał Tyblewski | czw 14.05.2015, 17:30

System 7 pkt jest bardzo w porządku.
Awatar użytkownika
Rafał Tyblewski

Na forum od: 23.04.2015
Ostatnio na forum: 29.09.2016

Nowy postPING71 | pon 01.06.2015, 18:15

sunnyania napisał(a):To ja mogę polecić świetną książkę:

Fotografia cyfrowa od A do Z. Encyklopedia. - Jerzy Fedak

Opis:
Książka zawiera wyczerpujące informacje: jak poprawnie fotografować, jak zrobić zdjęcie o dużych walorach artystycznych, jak ustawić optymalne parametry wykonania zdjęcia. Przeczytamy o świetle, barwach i oświetleniu, o budowie i zasadach działania aparatu fotograficznego, o niezbędnym wyposażeniu dodatkowym a także o zamianie komputera domowego w „elektroniczną ciemnię”. Znalazło się tu również 500 zdjęć, rysunków, schematów oraz zrzutow z ekranu programów fotograficznych.

Zawiera również wkładkę: "Jaki aparat wybrać, czym się kierować podczas zakupu?"
Książka kosztuje około 55 złotych, ale naprawdę warto ją kupić ;)

Fajna ksiażka i dużo ciekawych rzeczy można sobie z niej przyswoić. Nie jest ani dla amatorow - poczatkujących , ani specjalistyczna- to zależy , czego i w ktorym dziale szukamy. I jest całkiem przystepnie napisana , a to się zawsze bardzo liczy.
PING71

Na forum od: 24.07.2014
Ostatnio na forum: 01.06.2015

Nowy postREJOHANNA2591 | pon 22.06.2015, 23:10

A co sądzicie o aplikacji Focal dla aparatów w androidach? Znacie jakąś publikację na jej temat albo inną, z której można się douczyć czegoś o robieniu zdjęć w aparatach w telefonie?
REJOHANNA2591

Ostatnio na forum: 16.07.2015

Nowy postLIGIA92 | wto 23.06.2015, 20:31

Zenon Harasym. Ze starego albumu. O dawnych fotografiach carte de visite i cabinet portrait
Książka dla miłośników i kolekcjonerów starej fotografii. Zenon Harasym, znawca tematu i właściciel ogromnego zbioru zdjęć, barwnie opowiada o dziejach dwóch najbardziej popularnych formatów, carte de visite i cabinet portrait, od połowy XIX wieku do końca I wojny światowej. Autor wprowadza czytelnika w tajniki zawodu dawnego fotografa, opisuje atelier i jego wyposażenie, omawia problemy wynikające z poziomu ówczesnej technologii. Ze starego albumu jest zarazem praktycznym przewodnikiem, porządkującym zasady kolekcjonowania, datowania, przechowywania i konserwacji starych fotografii. Tekst, wzbogacony bogatą ikonografią – fotografiami i humorystycznymi grafikami – uzupełniony został ciekawymi dodatkami, indeksem i bibliografią. Nową książkę Zenona Harasyma wyróżniają nie tylko oczywiste walory poznawcze czy dokumentalne. Skłania ona do zadumy nad minionym czasem tych wszystkich, którzy pieczołowicie pielęgnują pamiątki rodzinne i związane z szeroko pojętymi małymi ojczyznami.
LIGIA92

Ostatnio na forum: 21.07.2015

Nowy postStefania1968 | czw 25.06.2015, 11:32

Dla amatorów książek i dla wszystkich to ja polecam taki tytuł jak właśnie Ojciec Chrzestny. Dobra pozycja i bardzo fajnie się ją czyta. Podoba mi się ta książka i ta książka jest dla mnie bardzo odpowiednia. Zachęcam wszystkich do czytania tej książki. Bo warto.
Stefania1968

Na forum od: 27.07.2014
Ostatnio na forum: 25.06.2015

Nowy postALEXIAEURO2763 | śro 01.07.2015, 12:35

Nie lubię czytać książek. Co wy w nich widzicie ja się pytam ? Przecież to tylko strata czasu..lepiej na pewno jest się napić jakiegoś browarka i lepiej na pewno coś sobie wypić niż tylko czytać i czytać..Co daję czytanie książki ? Tego nie wiem i z tego sobie sprawy nie zdaję.
ALEXIAEURO2763

Na forum od: 29.07.2014
Ostatnio na forum: 21.07.2015

Nowy postlingmulf | nie 05.07.2015, 21:54

Ze swojej strony polecam:
"Ekspozycja bez tajemnic"
"Fotografia bez tajemnic"
"Fotografia cyfrowa. Edycja zdjęć"
lingmulf

Na forum od: 05.07.2015
Ostatnio na forum: 29.03.2018

Nowy postBlythe1515 | pią 10.07.2015, 11:27

Ja swoje początki z fotografią rozpoczęłam przede wszystkim od internetowych kursów i od blogów fotograficznych. Można sporo się sporo nauczyć. Polecam wszystkim.
Blythe1515

Na forum od: 27.07.2014
Ostatnio na forum: 10.07.2015

Nowy postLotus34 | wto 15.09.2015, 21:13

Ja polecam książkę "O fotografii", Susan Sontag :)
Zbiór esejów wybitnej amerykańskiej myślicielki i teoretyka fotografii. Ta niezbyt gruba (ok. 240 stron) książka jest naszpikowana przemyśleniami i spostrzeżeniami dotyczącymi naszego ulubionego medium. Tytuł został wydany po raz pierwszy w latach 70. w Stanach Zjednoczonych, mimo to treść jest aktualna - i chyba zawsze będzie. Eseje Sontag są wyjątkowe, bo napisane przez kogoś, kto stoi z boku (Sontag sama nie fotografowała). Autorka rozkłada fotografię na części pierwsze, bierze ją na swój naukowy warsztat, jednocześnie pisze lekko i przystępnie.
Awatar użytkownika
Lotus34

Na forum od: 15.09.2015
Ostatnio na forum: 23.09.2015

Kto jest na forum

Na Forum jest 2 użytkowników: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (556) było obecnych: wto 23.08.2016, 13:49

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

TWOJE UPRAWNIENIA