Widok do druku

Forum dysusyjne

Retusz fotografii wakacyjnych

Dyskusje dotyczące sposobów edycji obrazu i pracy z programami graficznymi.

Re: Retusz fotografii wakacyjnych

Nowy postBudzislawa | pią 18.09.2015, 10:12

Ja od lat retuszuję swoje zdjęcia. Nie ja robię fotki, kiedy jesteśmy na nich rodzinnie, często są to osoby, których nie znam, które po prostu zrobią nam jedno ujęcie czy dwa. Rzadko kiedy zdarza się, żeby to były dobre fotki, ale z braku kogoś z dobrym okiem, wybiera się, co się ma. Najczęstszą korektą, jaką robię to jest kadrowanie zdjęcia. Niekiedy koryguję czerwone oczy, choć mój aparat prawie nigdy nie robi z nimi zdjęć. Bywa, że jak na pokazanym przykładzie coś rozjaśniam, bo całe zdjęcie jest mało czytelne.
Awatar użytkownika
Budzislawa

Na forum od: 14.09.2015
Ostatnio na forum: 22.09.2015

Re: Retusz fotografii wakacyjnych

Nowy postpannika | czw 01.10.2015, 15:33

Trzeba mieć na to czas :). Jeszcze zależy co do tej obróbki zaliczasz. Tak jak pisałem: kadruję, rozjaśniam (wolę zdjęcia niedoświetlać niż przepalić), ew. koryguję kolory i na tym temat jest zamknięty. No można jeszcze przekonwertować na sepię czy BW, ale to już zależy od zdjęcia. Na pewno bez sensu jest retuszować komuś twarz, ale poprawiać naturę... w sensie wymazywać jakieś niechciane widoki z krajobrazu. Zdjęcia z wakacji powinny być jak najbardziej naturalne, bez zbędnych poprawek. Jak wyżej - najważniejsze jest wykadrowanie i rozjaśnienie, poprawa kolorów.
Awatar użytkownika
pannika

Na forum od: 21.09.2015
Ostatnio na forum: 01.10.2015

Kto jest na forum

Na Forum jest 2 użytkowników: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (556) było obecnych: wto 23.08.2016, 13:49

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

TWOJE UPRAWNIENIA