Widok do druku

Forum dysusyjne

Kilka kursów video do obejrzenia: Ps, Lr...

Dyskusje dotyczące sposobów edycji obrazu i pracy z programami graficznymi.

Kilka kursów video do obejrzenia: Ps, Lr...

Nowy postBrzoza | pon 09.04.2012, 7:51

Cześć,

Zapraszam do obejrzenia kilku kursów video dotyczących obróbki i zarządzania kolekcją zdjęć za pomocą programów Adobe Photoshop, Adobe Photoshop Lightroom i innych. Na stronie także inne zagadnienia około-fotograficzne, ciekawostki z branży foto, triki dotyczące obróbki zdjęć...

Zapraszam:
http://fotowarsztaty.com/Filmy-i-tutoriale/

Nie są to zwykłe tutoriale, jakie można znaleźć w internecie, przekazujące wyłącznie mechaniczną kolejność czynności, jakie należy wykonać dla uzyskania danego efektu - takie tutoriale nic nie wnoszą, poza "instrukcją" wykonania konkretnego efektu. Natomiast kursy z powyższego linka maja ambicję przekazać konkretną wiedzę z danego tematu - praktyczne wykonanie czynności jest poprzedzone kilkoma słowami teorii, objaśniającymi przyczynę zjawiska, bądź sposób działania programu.

Wszystko oczywiście całkowicie za darmo, w doskonałej jakości technicznej. Ocenę jakości merytorycznej nie mnie wystawiać...

Jeśli Masz prośbę o przygotowanie materiału na konkretny temat, Napisz. Postaram się pomóc. Każdą z lekcji można także skomentować za pomocą formularza znajdującego się poniżej filmu (nie trzeba się rejestrować). Jak tylko czas pozwoli, co jakiś czas będą się pojawiać kolejne lekcje, więc jak komuś bardzo zależy - polecam się uwadze z newsletterem - formularz jest w lewym menu.

Pozdrawiam,
B.
Awatar użytkownika
Brzoza
 
Posty: 6
Na forum od: 08.07.2011
Ostatnio na forum: 29.01.2013
 

Re: Kilka kursów video do obejrzenia: Ps, Lr...

Nowy postBrzoza | pon 16.04.2012, 13:14

Tutoriale o nowościach w Photoshopie CS6

Na stronie już ponad 5 godzin video tutoriali, tym razem porcja nowości w Photoshopie, na początku najbardziej promowane przez Adobe "wow", czyli Content-aware Move:

Content-aware Move - nowość w Photoshopie CS6
W najnowszej edycji Photoshopa, wchodzącej w skład pakietu Creative Suite 6, programiści Adobe zaskoczyli opcją Content-Aware Move czyli przenoszeniem z uwzględnieniem zawartości. Obecny w Photoshopie CS5 Content-Aware Fill daje imponujące efekty, jednak Content-Aware Move jest po prostu niesłychany. Obecnie można wybrać dowolny fragment obrazu, a następnie przenieść go w wyznaczone miejsce za pomocą jednego narzędzia.

Ponadto:

Zaznaczanie zakresów koloru - kolory skóry (skin tones) i rozpoznawanie twarzy
Funkcja ta umożliwia zaznaczenie odpowiednich partii zdjęcia pod kątem koloru skóry. Aby funkcja działała jeszcze lepiej, producent wyposażył dodatkowo narzędzie w funkcjonalność wykrywania twarzy. Po wybraniu tych opcji i opcjonalnym dopasowaniu tolerancji działania narzędzia, program automatycznie ustawia odpowiednie wartości, które zaznaczają skórę znajdującą się na zdjęciu oraz kolory zbliżone do niej.

Nowe narzędzia, 'kadrowanie' oraz 'perspektywa' w Ps CS6
Photoshop CS6 to nowa filozofia używania narzędzi Kadrowanie (Crop Tool) oraz Perspektywa (Perspective Crop Tool). Pierwsze z nich odpowiada za przycięcie i/lub obrót naszego zdjęcia, aby przedstawić na nim jego wybrany fragment, jednakże teraz narzędzie to działa podobnie jak w Adobe Lightroom - priorytetem jest kadrowany obraz a nie ramka. Ponadto, narzędzie może działać w taki sposób, aby zachowywać w pliku graficznym wykadrowane fragmenty obrazka. To naprawdę fantastyczne rozwiązanie.

Wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdr!
Awatar użytkownika
Brzoza
 
Posty: 6
Na forum od: 08.07.2011
Ostatnio na forum: 29.01.2013
 

Re: Kilka kursów video do obejrzenia: Ps, Lr...

Nowy postburgerboy123 | śro 21.01.2015, 8:21

studio? wiadomo, że w studio można zmienić oświetlenie itp, ale moim zdaniem nie ma to ja plener, także moim zdaniem plener byłby zdecydowanie lepszy i bardziej naturalny. 642-874
burgerboy123
 
Posty: 1
Na forum od: 21.01.2015
Ostatnio na forum: 21.01.2015
 

Re: Kilka kursów video do obejrzenia: Ps, Lr...

Nowy postChristawks1357 | wto 31.03.2015, 12:58

Witam,
Czy mógłby ktoś odświeżyć temat? chciałem sprawdzić ten link ale już wygasł. Szukam właśnie ciekawych kursów. Znacie jakieś ciekawe strony ?
Christawks1357
 
Posty: 7
Na forum od: 17.07.2014
Ostatnio na forum: 11.05.2015
 

Kto jest na forum

Na Forum jest 1 użytkownik: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (556) było obecnych: wto 23.08.2016, 13:49

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

TWOJE UPRAWNIENIA

Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Powrót do Obróbka zdjęć w praktyce

cron