[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 1423: Undefined index: icq_status_img
forum.fotografuj.pl | Zobacz temat - Jak jest przyszłość ciemni?

Widok do druku

Forum dysusyjne

Jak jest przyszłość ciemni?

Dyskusje dotyczące pracy w klasycznej ciemni fotograficznej, repertuar sprzętu i możliwości.

Jak jest przyszłość ciemni?

Nowy postKrzysztof Powolny | wto 22.12.2009, 14:48

Jeżeli przyszłość ciemni jest taka jak zainteresowanie tym tematem to niedługo trzeba będzie zorganizować w ciemnię w muzeum techniki?

Czy wywołujecie sami zdjecia czy też zanosicie je do laboratorium.

Pozdrawiam,

K
Krzysztof Powolny

Na forum od: 22.12.2009
Ostatnio na forum: 22.12.2009

Re: Jak jest przyszłość ciemni?

Nowy postaksamit | nie 24.01.2010, 11:40

Również myślałem, że zainteresowanie tematem będzie większe. Ja niedługo przeprowadzam się do nowego mieszkania, gdzie na strychu będę chciał urządzić ciemnie. Sprzęt do fotografii czarno-białej mam praktycznie kompletny.
Ostatnio dostałem od znajomego maszynę przeciągową DURST RCP 40 dzięki czemu otworzyły się możliwości pracy z fotografią barwną. Jeśli ktoś ma doświadczenia w pracy na ww maszynie to będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, uwagi, dane techniczne.
Poszukuję również powiększalnika z głowicą filtracyjną typu Opemus, Durst lub Magnifax. Jeśli ktoś ma na zbyciu proszę o kontakt.
I cały czas czekam na posty od ludzi, którzy mają ciemnie i wywołują samodzielnie.
aksamit

Na forum od: 29.12.2009
Ostatnio na forum: 30.11.2010

Nowy postmarecky1969 | nie 31.01.2010, 18:59

Witam, marek z tej strony monitora. Jakiś czas temu przeprowadziłem się do nowego domu i z myślą o pracy w ciemni uwzględniłem w jego budowie to ważne dla mnie pomieszczenie. Na razie jestem jeszcze "w proszku" tj. w kartonach, ale niedługo zamierzam ruszyć z ciemnią na dobre. Zebrało mi się kilka negartywów z dwóch lat, z których zamierzam porobić zdjęcia, dam znać, co wyjdzie. Mimo, że fotografuję również syfrakiem, ciemni nie zamierzam się "wyprzeć", pozdrawiam. P.S. Ostatnio nabyłem Janpola Colora, jako,że wspołczesne papiery uzależniają swą gradację od konkretngo filtra i ciekaw jestem jak będa wychodzić zdjęcia.
marecky1969

Na forum od: 31.01.2010
Ostatnio na forum: 31.01.2010

Nowy postaksamit | pon 01.02.2010, 1:13

Gratuluję zakupu. Ja bez filtrów nie potrafię za bardzo pracować - owszem, są papiery stałogradacjne, ale zwykle było tak, że gdy miałem kontrastowy papier, to wychodziło za bardzo kontrastowo, i odwrotnie, jak miękki to... Pracowałem na JANPOLu i byłem bardzo zadowolony, jednak praca na głowicy filtracyjnej pozwala nam na dużo większa dokładność, pokrętła są większe i można bardziej precyzyjnie dobrać parametry.
Marecky, nie ograniczaj się tylko do starych negatywów - odkurzaj ZENITHa, kupuj film cz-b i w plener. A wieczorkiem, przy piwku i czerwonej lampce ciemniowej poczuj tą radość, gdy pojawia się obraz; tą niepewność, czy aby chemia dobrze rozrobiona, czy film w koreksie dobrze nawinięty... Trzymam kciuki za Twoją ciemnię. Pisz jak idą postępy.
aksamit

Na forum od: 29.12.2009
Ostatnio na forum: 30.11.2010

your comments are very cool

Nowy posthaohan445 | sob 31.07.2010, 3:09

If you want to attract others in this season's eye, then the Christian Louboutin Shoesplus Pandora Jewelry will be your best choice. But if you have Zumba Fitness DVD, P90X, or Insanity Workout DVD fitness video these three materials, you will become this season's most dazzling sexy goddess
haohan445

Na forum od: 30.07.2010
Ostatnio na forum: 31.07.2010

Nowy postswiat-lo | śro 19.09.2012, 14:44

Ciemnia w domu super sprawa - ale wymaga wielkiego zaangażowania. Dlatego jak swój powiększalnik trzymam w worku na strychu, choć zazdroszczę wszystkim tym, którzy znajdują w sobie tyle samozaparcia, aby zacząć na poważnie. Osobiście - w domu próbowałam raz. Kilka zdjęć rzeczywiście udało mi się wywołać, ale na koniec miałam "przyjemność" zaprzyjaźnić się z mopem, bo kot postanowił sprawdzić co jest w tej dziwnej kuwecie:)
Awatar użytkownika
swiat-lo

Na forum od: 19.09.2012
Ostatnio na forum: 07.04.2014
Miejscowość: w-r-o
Pozdrawiam wszystkich :)
http://wierszenawalentynki.pl

Nowy postfilipinka40 | pon 30.12.2013, 22:40

Moim zdaniem ciemnie nie mają przyszłości, ponieważ jest nowoczesność.
filipinka40

Na forum od: 28.12.2013
Ostatnio na forum: 31.12.2013

Nowy postpatka | wto 18.03.2014, 19:54

Ja też myślę, że ciemnie stają się coraz mniej popularne. Wiele osób robi dziś raczej zdjęcia cyfrowe, a one mogą być po prostu wydrukowane na dobrych drukarkach i papierze fotograficznym lub oddane do sprawdzonych laboratoriów. Wiele osób wywołuje swoje zdjęcia przez internet i to chyba najwygodniejsza z tych opcji.
patka

Na forum od: 03.10.2013
Ostatnio na forum: 20.08.2019

Nowy postsysunia789 | czw 03.04.2014, 14:15

Ciekawe czy takie studia gdzieś w okolicy krakowa są jeszcze
sysunia789

Na forum od: 03.04.2014
Ostatnio na forum: 04.04.2014

Nowy postrunescapevip | śro 19.11.2014, 8:32

Cleaning out your wardrobe and found a broken aspect of jewellery and you have just put it returning. Hold on, maybe you have more units and storage to be washed and you would be amazed that many of Cheap Runescape Gold you would look for the precious materials like gold, gold and jewelry invisible at different locations, maybe your old studs, ruined cash or any another aspect of broken jewellery.
runescapevip

Na forum od: 19.11.2014
Ostatnio na forum: 19.11.2014

Kto jest na forum

Na Forum jest 1 użytkownik: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (556) było obecnych: wto 23.08.2016, 13:49

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

TWOJE UPRAWNIENIA