Widok do druku

Forum dysusyjne

Sesja niemowlęca

Miejsce wymiany pomysłów na ciekawe sesje fotograficzne w atelier i w plenerze.

Re: Sesja niemowlęca

Nowy postslawoczek | pią 09.10.2015, 14:12

a ja jestem przeciwny robieniu mega dużej ilości zdjęć i później wrzucaniu ich na portale społecznościowe. Można się pochwalić ale bez przesady. To tak na wstępnie. A teraz pomysł na sesje. Znajoma miała ostatnio sesje w zbożu ze swoją córeczką podczas zachodu słońca. Mega ładne artystyczne zdjęcia.
slawoczek

Na forum od: 09.10.2015
Ostatnio na forum: 15.10.2015

Nowy postfoto_adept | pią 09.10.2015, 23:15

Bardzo dużo osób teraz zajmuje się fotografią jako... hmm... niby pasją, ale też w formie zarobkowej. Później oczywiście i tak mnóstwo zdjęć trafi na Facebooka czy inne społecznościówki, bo fotograf się musi jakoś zareklamować, musi pochwalić się pracą no i zdobyć klientów. Ostatnio koleżanka tak robi zdjęcia - ja się dopiero uczę, ale myślę, że jak już będę mieć jakieś portfolio, założę fanpage. Chcę spróbować zrobić sesję niemowlęcą z pradziadkami, trochę jako kontrast i dobra pamiątka dla wszystkich. Szukam modeli ;)
Awatar użytkownika
foto_adept

Na forum od: 09.10.2015
Ostatnio na forum: 19.10.2015

Nowy postkapitanjoe | pon 19.10.2015, 20:06

slawoczek - zgadzam się.
Ostatnio przeglądając facebooka zauważyłem, że jest dosłownie wysyp takich fotografii dzieci. Nie mówię, są piękne, ale jestem przeciwnikiem umieszczania tego typu zdjęć na portalach społecznościowych. Takie zdjęcia powinny być do albumu, dla mamy, taty, babć, cioć itp. A fotograf - niech otrzyma jedno, dwa zdjęcia do portfolio i tyle.

Co do samej sesji, najważniejszy jest właśnie komfort dziecka. Trzeba pamiętać, że to nie zabawka, którą można przebierać i łohoho, ale ślicznie i w ogóle, albo uspokajać smoczkiem, jeszcze zdjęcie jedno, bo to super ujęcie.
Awatar użytkownika
kapitanjoe

Na forum od: 12.10.2015
Ostatnio na forum: 22.10.2015

Nowy postHajnitko | pon 19.10.2015, 20:41

Wydaje mi się e to chyba jakaś nowa moda takie fotografowanie niemowlaka ale jest coś w tym bo to taki okres niemowlaczka który szybko mija w oczach się zmienia każdego dnia jest inny. W sumie jest jakiś potencjał w tym generalnie mówiąc wydaje mi się ze to ma sens. ostatnio moja koleżanka robiła zdjęcia każdego dnia swojemu bobasowi zrobiła slajdy gdzie się tak bardzo szybko to przewraca byłem w ciężkim szoku jak dziecko potrafi się zmienić. Jestem amatorem fotografem muszę chyba coś takiego zacząć praktykować.
Hajnitko

Na forum od: 17.10.2015
Ostatnio na forum: 11.11.2015

Nowy postjaddowity | pon 26.10.2015, 8:42

Moim zdaniem bardzo fajnie zrobić sesję z niemowlakiem. Niewątpliwie będzie to pamiątka na długie lata. Warto się nad tym zastanowić. Taka szansa już drugi raz się nie przytrafi. Później jest to pamiątka na całe życie. No bo pomyślcie kochani rodzice - czy nie chcielibyście za parę lat wracać do tych wspomnień, kiedy byliście jeszcze młodzi i piękni a wasze dzieci trzymaliście na rękach? Jest to niesamowite uczucie. Trzeba chwytać dzień. Życie to krótkie momenty, które warto uwieczniać na zdjęciach.
jaddowity

Na forum od: 26.10.2015
Ostatnio na forum: 09.11.2015

Nowy postkajak | pon 26.10.2015, 22:41

I jak tu się nie zgodzić...? Ach, za swoim maluchem praktycznie ciągle biegałam z aparatem! A to pierwszy uśmiech, a to zabawa na podłodze, a to raczkowanie, a to spanie ;) Może dlatego Antoś nie za bardzo przepada za aparatem teraz - po prostu widzi go od zawsze, a efekty niespecjalnie mu się podobają: mam bardzo wybrednego synka! Uważam jednak, że za parę lat doceni, że matka nałogowo trzaskała zdjęcia i że dzięki niej ma pamiątkę z czasów, które zapewne już nie pamięta. Sama też często przeglądam zdjęcia z czasów, kiedy pod stół wchodziłam na stojąco ;)
Awatar użytkownika
kajak

Na forum od: 21.10.2015
Ostatnio na forum: 04.11.2015

Nowy postZdzisia | czw 05.11.2015, 19:19

Witam, czytałam dopiero co artykuł na temat fotografowania swojej rodziny w Święta...co prawda córeczka będzie już nieco strasza, ale może będzie to jj kolejna, bo fajnie wyjaśnione dla mniej wtajemniczonych co i jak należy ;)http://www.osesek.pl/wiadomosci-i-ciekawostki/nasze-patronaty/1369-jak-fotografowac-rodzine-w-swieta.html w takim mikołajkowym stroju...:)
Zdzisia

Na forum od: 05.11.2015
Ostatnio na forum: 05.11.2015

Nowy postZdzisia | czw 05.11.2015, 19:21

ale fajna byłaby też taka "naturalna"...taki niemowlak jak go natura stworzyła... ;)
Zdzisia

Na forum od: 05.11.2015
Ostatnio na forum: 05.11.2015

Nowy postanitagrupa | pią 06.11.2015, 13:12

Moim zdaniem to niesamowita pamiątka dla dziecka jak podrośnie.
anitagrupa

Na forum od: 22.09.2015
Ostatnio na forum: 06.11.2015

Nowy postWielkieGie | pią 06.11.2015, 18:44

Jakas delikatna w poscieli, na trawie etc
WielkieGie

Na forum od: 06.11.2015
Ostatnio na forum: 06.11.2015

Kto jest na forum

Na Forum jest 1 użytkownik: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (556) było obecnych: wto 23.08.2016, 13:49

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

TWOJE UPRAWNIENIA