Widok do druku

Forum dysusyjne

Sesja z jedzeniem w kuchni?

Miejsce wymiany pomysłów na ciekawe sesje fotograficzne w atelier i w plenerze.

Sesja z jedzeniem w kuchni?

Nowy postJozafat1053 | wto 24.03.2015, 16:22

Hej:) Ostatnio modne stało się wspólne gotowanie oraz nastała moda na fotografowanie jedzenia :) wiele osób coraz częściej pyta mnie o sesję z jedzeniem w kuchni przy pichceniu potraw, a że studio mam akurat w moim mieszkaniu to pomyślałam, że może wykorzystam kuchnię, która w sumie jest po generalnym remoncie. Myślicie, że to dobry pomysł? W kuchni niestety brakuje mi fajnych gadżetów i przydałby się też fajne sztućce i serwis obiadowy. Polecicie coś? Może taki marki Karolina byłyby odpowiednie? Jak kupować to chyba coś porządnego, żeby efektownie prezentowało się na fotkach co nie?
Jozafat1053

Na forum od: 17.07.2014
Ostatnio na forum: 18.06.2015

Re: Sesja z jedzeniem w kuchni?

Nowy postDollie89 | czw 26.03.2015, 11:31

Jest nawet taka specjalizacja w fotografii, którą jest określana mianem fotografii kulinarnej. Z całą pewnością na takich zdjęciach ważną rolę odgrywa zarówno jedzenie, jak i wszystko to, co znajduje się wokół tego jedzenia (naczynia, sztućce, meble kuchenne itp.) Trzeba uwzględnić wszystkie te elementy i całe otoczenie. Na ładnie wyglądającym talerzu z pewnością potrawy prezentują się efektownie. :)
Dollie89

Ostatnio na forum: 26.03.2015

Nowy postsonnyvip97 | sob 28.03.2015, 21:41

moim zdaniem wszystko zależy od klientów dla których miałbyś robić takie zdjęcia, ponieważ nie wszyscy się zgodzą robić je w Twojej własnej kuchni, raczej będzie im chodziło o pokazanie jak pracują u siebie i robią te wszystkie wspaniałości, no chyba że myślisz o sesjach samego jedzenia, to wtedy przy każdym konkretnym zamówieniu dowiesz się co będzie Ci potrzebne :) powodzenia:)
sonnyvip97

Ostatnio na forum: 02.06.2015

Nowy postmadge87 | wto 31.03.2015, 22:35

sonnyvip97 napisał(a):moim zdaniem wszystko zależy od klientów dla których miałbyś robić takie zdjęcia, ponieważ nie wszyscy się zgodzą robić je w Twojej własnej kuchni, raczej będzie im chodziło o pokazanie jak pracują u siebie i robią te wszystkie wspaniałości, no chyba że myślisz o sesjach samego jedzenia, to wtedy przy każdym konkretnym zamówieniu dowiesz się co będzie Ci potrzebne :) powodzenia:)

Też mi się wydaje, że wszystko będzie zależało od zlecenia i tego, gdzie klient będzie chciał zrobić sobie takie zdjęcia. Ale na pewno nie zaszkodzi mieć przynajmniej jednego takiego http://witeks.pl/porcelana-karolina pełnego kompletu eleganckiej zastawy. Musisz też się zastanowić czy aby na pewno chcesz wpuszczać do swojej kuchni ludzi żeby tam coś gotowali.. a chociaż upewnij się, że posprzątają po sobie :)
Ostatnio edytowany przez madge87, czw 07.05.2015, 11:42, edytowano w sumie 1 raz
madge87

Ostatnio na forum: 21.05.2015

Nowy postmichaska88 | pią 03.04.2015, 12:36

Zdecydowanie nie jestem zwolenniczką tego tematu sesji zdjęciowych. Jeżeli chcemy robić coś profesjonalnie, mamy makijażystkę i pełną scenerię to ok, ale w innym wypadku wydaje mi się, że nic dobrego z tego nie wychodzi. Ludzie nie potrafią dobrze wyglądać z jedzeniem :lol: Sama nie dałabym zrobić sobie fot tego typu, a tymbardziej kiedy gotuję ;) Jednak to tylko moje zdanie, na pewno jeżeli ktoś poprosiłby mnie o zrobienie takiej sesji zastanowiłabym się czy mamy odpowiednie miejsce, temat i pomysły, w innym wypadku próbowałabym przekonać ich do zmiany zdania.
michaska88

Na forum od: 03.04.2015
Ostatnio na forum: 03.09.2015
Szukasz kursu doszkalającego? Sprawdź http://korablog.pl/pielegniarstwo-pediatryczne.html

Nowy postLatrisha98 | czw 07.05.2015, 0:20

Niech będzie koniecznie pokazana radość w dzieleniu się jedzeniem pokazana. Wzajemne częstowanie się, więzi które się budują podczas wspólnego gotowania i jedzenia, czyli humor, ciepło, miłość, rozkosz:)
Latrisha98

Ostatnio na forum: 23.06.2015

Nowy postlarracroft | nie 10.05.2015, 17:27

Ale w jakim celu taka sesjca?
larracroft

Na forum od: 09.05.2015
Ostatnio na forum: 29.07.2020
Kurs językowy w Krakowie z http://www.kandk.edu.pl/angielski-oferta

Nowy postamanda13 | czw 14.10.2021, 15:57

Do takiej sesji w kuchni trzeba poszukać dobrych regałów, stylowych. Tutaj https://www.gama-sklep.com.pl/a/175-kuchnia-z-salonem widziałam że takie w ofercie mają więc może można je wypożyczyć za opłatą właśnie do tej sesji, chyba tak własnie zrobię.
amanda13

Na forum od: 11.07.2015
Ostatnio na forum: 25.11.2021

Kto jest na forum

Na Forum jest 1 użytkownik: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (556) było obecnych: wto 23.08.2016, 13:49

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

TWOJE UPRAWNIENIA